



| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Quiescent Current | 12 mA |
| Output Current | 1 mA |
| Output Type | Adjustable |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Line Regulation | 0.01 %/V |
| Load Regulation | 1 mV |
| Output Voltage | Adjustable |
| Max Input Voltage | 22 V |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Tube |
Stock: 78
Distributors
pcbx
Unit Price$4.49557
Ext.Price$4.49557
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.49557 | $4.49557 |
| 10 | $3.46413 | $34.64130 |
| 25 | $3.25099 | $81.27475 |
| 50 | $3.05099 | $152.54950 |
| 100 | $2.92305 | $292.30500 |
| 300 | $2.81273 | $843.81900 |
| 500 | $2.70657 | $1353.28500 |
| 1000 | $2.63955 | $2639.55000 |
